Květen 2008

Pro kouzelné sny.. :-)

30. května 2008 v 23:13 | DElektra |  věci HPJoanne píše povídku k HP!

30. května 2008 v 23:07 | DElektra |  J.K.Rowlingová
J. K. Rowlingová se pustila do psaní krátké povídky (asi o 800 slovech) k sérii o Harry Potterovi (viz její oficiální stránky), která bude vydražena v souvislosti s English PEN (nadace, jež podporuje četbu a psaní) a s Dyslexia Action (která pomáhá těm, kteří kvůli dyslexii mají problém se čtením).

"Ručně psaná krátká povídka o rozsahu (obou stran) A5 vypráví o mládí Jamese Pottera a jeho přítele Siriuse Blacka."
(Harry, jak řekl Philip Errington, který aukci 10. června povede a měl možnost si povídku přečíst, se v příběhu prý neobjeví.)

Jo ovšem oznámila (jak se můžete dočíst zde, že nemá v plánu sepsat celý příběh, "zbytek", co zde načne: "Na příběhu dále pracovat nebudu - ale byla to zábava."

Kopie příběhu bude den po aukci, tedy 11. června, dostupná na oficiálních stránkách Waterstone´s Bookstores, nebo koncem léta bude spolu s ostatními povídkami od dalších autorů vydána v knižní podobě.

Emma na barometru Yahoo

30. května 2008 v 23:06 | DElektra |  Hermiona Grangerová - Emma Watson
Jak to vypadá, tak Emma Watson není jenom hvězdička z Harryho Pottera. Stala se totiž favoritkou Yahoo Music! Byl tam vyhlášen barometr o nejlepší celebritu, ve kterém Emma získala druhé místo a ti hned za herečkou Keirou Knightley, známou především z filmu Piráti z Karibiku.
Gratuluji!Záložka do knížky..

29. května 2008 v 12:57 | DElektra |  věci HP

Další fotka z FŘ...

29. května 2008 v 12:55 | DElektra |  FOTEČKYTrio mezi Top 15 celebritami

28. května 2008 v 16:26 | DElektra |  Zajímavé články
Internetová stránka Norway zveřejnila top list patnácti nejlepších a nejslavnějších celebrit. Mezi ně se samozřejmě zařadil i Daniel Racliffe, Emma Watson a Rupert Grint. Daniel je hned na prvním místě! Rupert na 13 a Emma Watson se umístila jako patnáctá. Mezi dalších Top 15 se zařadila například zpěvačka Jojo, herečka Dakota Fanning, Zac Efron, Vannesa Hudgens apod.
Na fotky se můžete podívat zde: hereDnes slaví Helena.

25. května 2008 v 22:24 | DElektra |  BELLATRIX LESTRANGEOVÁ - HELENA CARTER
Dnes slaví své 42. narozeniny herečka Helena Bonham Carter.
Všechno nejlepší!

Nové fotky Bonnie ze soukromí

25. května 2008 v 22:20 | DElektra |  Ginny Weasleyová – Bonnie Wright
Na tři nové fotky Bonnie Wright ze soukromého života, se můžete podívat v pokračování článku.

O smrti Roba Knoxe na Novinky.cz

25. května 2008 v 22:19 | DElektra |  Zajímavé články
Osmnáctiletý Rob Knox, který ztvárnil jednu z vedlejších rolí v posledním filmovém pokračování Harryho Pottera, byl v noci na sobotu smrtelně pobodán při šarvátce před londýnským barem. Policie zadržela jednadvacetiletého muže, který je podezřelý z vraždy. Oznámila to v neděli agentura AFP.
25. 5. 2008 09:07 - LONDÝN
Rob Knox hraje ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, jehož poslední díl má přijít do kin letos na podzim, Marcuse Belbyho, jednoho ze studentů bradavické koleje Havraspár. "Touto zprávou jsme šokováni a nesmírně zarmouceni," uvedla filmová společnost Warner Bros, která film produkuje.
Podle svědků k baru na předměstí Sidcup přišel muž ozbrojený dvěma noži a začal jedním z nich máchat kolem sebe. Vypukla potyčka, při níž se Rob Knox a jeho o rok mladší bratr Jamie snažili chránit jeden druhého. Tři další mladíci byli pobodáni a zranění jednoho z nich jsou podle policie vážná.
"Rob se jenom snažil uklidnit situaci, byl už takový," říká Robův osmnáctiletý kamarád Tom Hopkins. "Popadl jsem nůž toho člověka, ale nevěděl jsem, že má ještě jeden. Byl to hrozný chaos." Spolu se sedmnáctiletým Tarikem Ozressem se mu nakonec povedlo muže zneškodnit a držet na zemi, než přijela policie a sanitka. Rob Knox byl převezen do nemocnice, ale tam mohli už jen konstatovat smrt.
Hercova rodina v prohlášení uvedla, že Knox byl "hodný a pozorný" a měli ho rádi "celá rodina a všichni prátelé". Jeho strýc Kevin May řekl: "Byl to veselý kluk (...) byl opravdu hodný a pozorný ke své rodině."
Jeho úmrtím stoupl počet teenagerů, kteří letos v britském hlavním městě zemřeli násilnou smrtí, na čtrnáct, což je trend znepokojující politiky i veřejné aktivisty. Útok, při němž byl zabit Rob Knox, se odehrál jen několik kilometrů od místa, kde byl před dvěma týdny zavražděn teprve šestnáctiletý Jimmy Mizen, když se snažil vlastním tělem chránit svého bratra. Rob Knox a Jimmy Mizen hráli za stejný ragbyový klub v Sidcupu.

Moc hezké fotky z FŘ.

23. května 2008 v 15:23 | DElektra |  FOTEČKY
UHP

Kámen Mudrců vyjde v nové edici!!

21. května 2008 v 21:35 | DElektra |  Zajímavé články
Je to sice neuvěřitelné (alespoň jak pro koho) ale Harry Potter je s námi tento rok už 10 let!! A proto se vydavatelství Scholastic rozhodlo, že tento rok v září vydá Kameni Mudrců novou, výroční edici!! Podle PotterHarry.net by kniha měla obsahovat i něco navíc co se týče obsahu od samotné Joanne Rowlingové ale co víme zcela určitě je, že kniha bude mít krásný nový obal!! Nakreslila ho opět Mary GrandPré, která pro Scholastic nakreslila obálky pro všechny HP knihy.
Zda tato edice vyjde i v ČR není jisté ale spíše ne. Český trh není zas až tak velký, a to zřejmě neplatí ani pro Harryho Pottera. Ale pokud umíte anglicky a chcete mít tuto senzační sběratelskou edici doma, není problém! Můžete si ji předobjednat na Amazonu a to TADY. Ale rychle, kniha bude jistě limitovaná!!
Kniha stojí 30 dolarů, ale na Amazonu si ji nyní můžete objednat za krásných 19.80 dolarů!!
Pokud jste velký vášnivý fanoušek, jistě by Vám tato edice neměla uniknout... Já kdybych mohl, ihned objednávám...:)
Nádherná obálka nové edice od Mary GrandPré
I zadní strana knihy s Hagridem a Bradavicemi vypadá úžasně!!
Mary GrandPré se k nové obálce vyjádřila takto:
"Je to pro mě opravdu radost dostat další šanci, abych vizuálně přinesla Harryho zpět jeho fanouškům nejen v nové scéně, ale i v novém světle," řekla americká ilustrátorka Harry Potter knih, Mary GrandPré. "Vrátit se zpět ke kreslení první obálky pro výroční edici pro mě byla příležitost ukázat další stránku Harryho...tu zranitelnou stránku. Dozvídám se a jsem ráda, že Harry má cestu, jakou máme my všichni, po zkušenostech celé série si myslím, že ho můžeme ocenit více citovou úrovní." -